RSS
piątek, 28 października 2011
iOS Core Data and Xcode 4.2 (Snow Leopard) - [English]
I have never ever used Core Data before, but because a new project is about to start shortly I've decided to give it a try. The post below does not explain in details what Core Data is or why and how to use it, but rather tries to illustrate the issues you may run into when you try to follow Apple’s official “Core Data Tutorial for iOS”. Click ...CZYTAJ DALEJ... below to read on.
wtorek, 25 października 2011
Na długie jesienno-zimowe wieczory... tylko Tetris.
Ktoś kiedyś powiedział, że PowerBuilder to nienadający sie już do niczego dziadek. To oczywiście nieprawda. Nie wchodząc w szczegóły dotyczące najnowszej wersji produktu Sybase/SAP (zainteresowanych odsyłam na strony producenta) poniżej prezentuję grę - Tetris napisaną właśnie w PowerBuilderze. Pierwowzorem dla niej była wersja DOS, w którą zagrywałem się jak byłem mały, jeszcze na PC. Podobnie wygląda, i podobne ma opcje. Chyba nawet kolorystyka klocków jest taka sama - to było już tak dawno... żółta L-ka jest naprawdę irytujaca – jak kiedys ;)! POLECAM!!!
niedziela, 23 października 2011
Stay hungry, stay foolish...
5-go października 2011 w swoim domu w Palo Alto (California USA) zmarł Steve Jobs, założyciel firmy Apple. Przebywałem w tym czasie za granicą i nie wiem jak o tym informowały polskie media, ale tam gdzie byłem, mówiło się o tym dużo... Wszyscy wspominali jego i jego dokonania, zastanawiając się jednocześnie, jak wydarzenie to wpłynie na firmę Apple. Nie chcę sie rozpisywać, jakim to Steve Jos był/bądź nie był człowiekiem, ani nad tym jak jego śmierć wpłynie na akcje firmy Apple (kolejny bardzo popularny temat dyskusji)... chciałem za to przedstawić jego historię i kilka faktów, które na pewno nie wszystkim są znane.
czwartek, 20 października 2011
Rozszerzenie sortowania DataWindow na bazie PFC
Dziś zademonstruje jak można rozszerzyć/zmienić sposób, w jaki domyślnie sortuje wartości serwis Sort z PFC*. Serwis ten umożliwia dodawanie do aplikacji w prosty sposób (1 linijka kodu) sortowania kolumn w momencie, gdy użytkownik kliknie na nagłówek tabeli. Zachowanie takie sprawdza się świetnie w większości zastosowań. Co jednak, gdy chcemy posortować dwie kolumny jednocześnie?
wtorek, 18 października 2011
Programowanie na iPhone - iOS Core Data i Xcode 4.2 (Snow Leopard)
Nigdy wcześniej nie używałem Core Data, ponieważ jednak planuję rozpoczęcie nowego projektu pomyślałem, że być może warto bliżej zainteresować się tą technologią. Zacząłem od oficjalnego tutoriala Apple – „Core Data Tutorial for iOS”. Dziś opiszę nie tyle, o co w Core Data chodzi, ani nie będę odtwarzał tutorialu, pokazać chcę za to drobne problemy, z którymi zetknie się najprawdopodobniej każdy próbujący go samodzielnie przerobić.
piątek, 14 października 2011
Bezstanowe pakiety (stateless packages) - ORA-04068
Dziś nawiąże do jednego z moich ostatnich postów, który z perspektywy moich ostatnich ustaleń, wydaje się być nieco niepełny i nieścisły. Wczoraj mianowicie, zorientowałem się, co tak naprawdę jest głównym powodem błędów: ORA-04068.
środa, 12 października 2011
Wykorzystanie tablic w połączeniu Oracle - PowerBuilder
Dzisiaj , na prostym przykładzie pokażę w jaki sposób używać tablic jako parametrów IN - OUT procedury Oracle z poziomu PowerBuilder’a.
niedziela, 09 października 2011
Oracle PL/SQL - Dynamiczne wyoływanie procedur

Dziś pokaże jak wywołać procedurę z parametrami IN i OUT z wykorzystaniem dynamicznego PL/SQL. Poniższy kod pokazuje w jaki sposób to zrobić.

 

Kod ten nie jest w żaden sposób specjalny, czy wyjątkowy, celem jego jest pokazanie samej techniki.

PROCEDURE p_resubmitdeal(
  ps_clientcode   IN VARCHAR2,
  pn_documentno   IN NUMBER,
  pn_documentversion IN NUMBER,
  pn_status     OUT NUMBER,
  ps_errormsg    OUT VARCHAR2)
IS
  ls_sql	VARCHAR2(2000);
BEGIN
  ls_sql := 'BEGIN int_contracts.p_resubmitdeal(:1, :2, :3, :4, :5); END;';
  
  EXECUTE IMMEDIATE ls_sql 
  USING
   IN ps_clientcode,
   IN pn_documentno,
   IN pn_documentversion,
   OUT pn_status
   OUT ps_errormsg;

END;Sam osobiście nie jestem zwolennikiem dynamicznego kodu, ale czasami wydaje być sie 'mniejszym złem' i nie daje mi sie go uniknąć.

 

Technika pokazana powyżej, podobnie zresztą jak dynamiczny kod którego używam w swoich aplikacjach sprawia, że w przypadku gdy ktoś zmodyfikuje jeden z używanych przez kod obiektów (tabele, widok, specyfikacje pakietu) użytkownicy nie zobaczą komunikatu bledu związanego z oflagowaniem naszego kodu jako invalid.

 

Nasza aplikacja kliencka cache-uje wywoływane procedury i w przypadku, gdy dla którejś z nich ustawiona jest flaga invalid próba jej wywołania przez aplikacjie kliencką powoduje wyświetlenie komunikatu błędu. Wykorzystanie w tym momencie dynamicznego SQL - PL/SQL rozwiązuje problem.


Tagi: oracle plsql
16:04, m0rt1m3r
Link Komentarze (1) »
Tagi
PowerBuilder Tetris
D - TetrisProgramowanie iOS

C# ToolBox

SQL / TSQL / PLSQL ToolBox

Linux / Unix ToolBox

Zaprzyjaznione Strony

Sprite Bandits

Cake Time