RSS
piątek, 30 września 2011
Programowanie na iPhone - iOS UINavigationController - wykrycie wciśnięcia przycisku Back
Poniżej zaprezentowane rozwiązanie wykrycia wyboru przycisku Back i wywołania metody resignFirstResponder dla aktualnie wybranego view wykorzystałem w aplikacji do wymuszenia zapisu danych w momencie, gdy użytkownik chce opuścić aktualny ekran wybierając wspomniany przycisk.
piątek, 16 września 2011
Android - importowanie projektów

Dla starych wyjadaczy dzisiejszy post może wydać sie trywialny, ale dla osoby niedoświadczonej i nieprzyzwyczajonej do pracy ze środowiskiem Eclipse nie jest to takie oczywiste. Kilka osób pytało jak otworzyć przykładowe projekty dostępne na stronach Androida w Eclipse.Sprowadza się to do następujących kroków:

 

1. Uruchamiamy Eclipse :)
2. Z menu wybieramy File > New > Project i następnie wybieramy Android Project
3. Wybieramy 'Create project from existing source'.
4. W polu Location wskazujemy lokalizacje naszego projektu
5. Wybieramy SDK, które chcemy wykorzystać i przykładowy projekt.
6. Klikamy Finish.


I to by było na tyle :)


PS. W przypadku problemów należy przede wszystkim sprawdzić, czy lokalizacja naszego SDK jest ustawiona poprawnie.

 

Sprawdzamy to uruchamiając z menu Eclipse > Preferences > Android.


środa, 14 września 2011
Programowanie Android
W pierwszej części krok po kroku stworzyliśmy na naszym Mac-u środowisko developerskie dla platformy Android oparte na Eclipse, włączając w to instalację i konfigurację Android SDK, samego Eclipse wraz z bardzo użytecznym plug-inem ADT. W tej części zaczniemy od utworzenia emulatora ADV – Android Virtual Device, a następnie napiszemy prostą testową aplikacją, bazując nieco na oficjalnym przewodniku „Hello World” dostępnym tutaj, testując ją na końcu zarówno w emulatorze jak i na właściwym urządzeniu.
poniedziałek, 12 września 2011
Zabawa z datami - część 4 - Oracle SQL
Po trzeciej części zabawy z datami myślałem, że prędko do tematu nie wrócę. Zdarzenia ostatnich dni sprawiły jednak, iż zdanie zmieniłem :)
sobota, 10 września 2011
Word 2007 i niedziałające sprawdzanie pisowni.
Przez ostatnie kilka dni chodziłem maksymalnie zirytowany Wordem, w którym to, z niewiadomych mi przyczyn, przestało nagle działać sprawdzanie pisowni. Słownik polski był jedynym, tak mi sie przynajmniej wydaje, który uległ uszkodzeniu (albo to ja, w magiczny sposób przestałem popełniać bledy :)
środa, 07 września 2011
Programowanie Androida na Mac-u, cześć 1 - przygotowanie środowiska
Dziś będzie o czymś, co na pierwszy rzut oka wydaje sie nieco... inne. Inne, ponieważ, przynajmniej z moich doświadczeń wynika, że programiści Androida nie wykorzystują do pracy Mac-ów, a raczej platformę Windows lub Linux. Mac-owcy pracują przecież nad rozwiązaniami dla konkurencyjnego iOS-a :).
poniedziałek, 05 września 2011
Zabawa z datami - część 3 - Oracle SQL
Najmniejsza (minimalna data) w Oracle Czasami zdarza się, iż musimy porównać datę faktyczna do jakiejś mniej „rzeczywistej”, aby na przykład mięć pewność, że nasze zapytanie zwróci dane dla całego zakresu dat. Można tu skorzystać z minimalnej daty dostępnej w bazie Oracle którą jest 1 styczeń 4712 BC. Datę tą można odczytać w prosty sposób korzystając z funkcji TO_DATE.
piątek, 02 września 2011
Problemy z iTunes - The Disc Burner is Busy

Próbując wypalić płytke korzystając z klasycznej metody iTunes otrzymywałem poniższy błąd:

 

Problemy z iTunes

 

W moim wypadku problem spowodowany był korzystaniem, w tym samym czasie, z programu Oracle VM VirtualBox. Wystarczyło zwolnić wirtualny napęd, aby problemy zniknęły (opcja - Remove disk from virtual drive).

 

Oracle VM

 

Więc... przed wypalaniem pamiętajcie - wyłączcie Parallers/VMWare Fusion/VM VirtualBox lub inny produkt VM, który może wykorzystywać napęd CD/DVD i powodować podobne problemy.

Tagi: iTunes Mac OS
19:38, m0rt1m3r
Link Dodaj komentarz »
Tagi
PowerBuilder Tetris
D - TetrisProgramowanie iOS

C# ToolBox

SQL / TSQL / PLSQL ToolBox

Linux / Unix ToolBox

Zaprzyjaznione Strony

Sprite Bandits

Cake Time