RSS
środa, 31 sierpnia 2011
Programowanie na iPhone - Grafika jako tło dla pogrupowanej tabeli
UITableView nie posiada żadnej właściwości umożliwiającej ustawienie grafiki jako tła. W dość jednak łatwy sposób można to ograniczenie 'obejść'. Czytaj dalej aby sprawdzić w jaki sposób.
poniedziałek, 29 sierpnia 2011
Wykorzystanie tablicy jako parametru DataWindow
W jednej z wersji PowerBuildera (nie pamiętam już w której) wprowadzono bardzo przydatną, możliwość przekazywania tablicy jako parametru do DataWindow. Dziś postanowiłem z tej możliwości skorzystać przy opracowywaniu nowego raportu.
środa, 24 sierpnia 2011
Zabawa z datami - część 2 - Oracle SQL

Dziś ponownie kilka użytecznych funkcji operujących na dacie.

 

Czasem zdarza się, że musimy ustalić 1-szy dzień roku, badź pierwszy poniedziałek/wtorek/środę... itd. Poniższe zapytanie pokazuje w jaki sposób możemy to zrobić.

 

SELECT  TRUNC (SYSDATE, 'yy') 1szy_d_rok,
     NEXT_DAY (TRUNC (SYSDATE, 'yy'), 'MON') 1szy_pon_rok,
     NEXT_DAY (TRUNC (SYSDATE, 'yy'), 'MON') + 7 2gi_pon_rok
 FROM  DUAL

 

Wynik powyższego zapytania jest nastepujący.

 

 
 1SZY_D_ROK  1SZY_PON_ROK  2GI_PON_ROK
 ----------  ------------  ----------- 
 01-JAN-11  03-JAN-11    10-JAN-11 
 
 1 row selected. 

 

Do dat na pewno jeszcze wrócimy... to prawie nigdy nie kończący się temat.

poniedziałek, 22 sierpnia 2011
MacHg i niedziałający Diff/Merge
Kilka dni temu zauważyłem, że narzędzie FileMerge, którego używam razem z MacHg (0.9.23) przestało działać. Nie porównuje plików codziennie więc nie wiem do końca, czy stało sie to po update-owaniu MacHG czy może po zaaplikowaniu któregoś z patchy do MacOS (nie korzystam jeszcze z Lion'a, a z tego co słyszałem problemy z opendiff i FileMerge zaczynają sie właśnie na nim :). W każdym razie wyglądało to tak jak gdyby narzędzia diff i merge nie były skonfigurowane w MacHg.
środa, 17 sierpnia 2011
iPhone - alert z polem tekstowym
Zanim przejdę do głównego wątku dzisiejszego wpisu muszę wspomnieć o czymś, co umknęło mi przy pisaniu wczorajszego postu, a o czym należy pamiętać korzystając z alertów w systemie iOS, a mianowicie, wyświetlanie alert-u nie powoduje zatrzymania wykonania programu. Korzystając z metody dismissWithClickedButtonIndex możemy automatycznie usunąć alert, w sytuacji gdy np.: użytkownik nie wybierze żadnej opcji w określonym czasie.
wtorek, 16 sierpnia 2011
Programowanie na iPhone - podstawowy alert
Dziś będzie o czymś, co każdy z nas musi wcześniej czy później dodać do aplikacji tj.: wyświetlaniu prostego AlertView z możliwością wyboru odpowiedzi.
środa, 10 sierpnia 2011
Zabawa z datami - część 1 - Oracle SQL
To co dziś przedstawiam jest proste i zapewne większość osób zajmujących się bazą Oracle na co dzień zna to doskonale. Chodzi mianowicie o wyznaczenie 1-szego i ostatniego dnia miesiąca ma podstawie dzisiejszej daty.
poniedziałek, 08 sierpnia 2011
Mac OS 10.6 - Hibernacja
Niedawno, z przyczyn niezależnych, musiałem przeinstalować system mojego Mac'a (Snow Leopard 10.6.x). Był to mój pierwszy raz i niestety każdego dnia dowiaduje się co przeoczyłem. Jedną z takich rzeczy były aliasy, z mojego pliku .bash_profile (cały plik s.... trafił), stworzone do ustawiania trybu hibernacji systemy.
Tagi
PowerBuilder Tetris
D - TetrisProgramowanie iOS

C# ToolBox

SQL / TSQL / PLSQL ToolBox

Linux / Unix ToolBox

Zaprzyjaznione Strony

Sprite Bandits

Cake Time