RSS
poniedziałek, 23 lipca 2012
Programowanie PowerBuilder - obsługa błędów i wyjątki

 

Jeśli korzystasz z PowerBuilder-a powinien zainteresować cię artykuł opublikowany niedawno na stronach PowerBuilder Developer’s Journal.Pokazuje on tradycyjny sposób obsługi błędów, oparty o wartości zwracane przez funkcje (if uf_do_something() = -1 then return -1) i proponuje nowe podejście oparte całkowicie na wyjątkach (wyjątki wprowadzone zostały w wersji 8 PowerBuilder-a).Polecam, niezależnie od tego czy korzystasz z wyjątków czy nie. Jeśli nie to może się do nich przekonasz.czwartek, 19 lipca 2012
Oracle INSERT INTO... mała rzecz a cieszy

 

Nie pamiętam, kiedy ostatnio sprawdzałem składnie polecenia INSERT a chyba powinienem. Właśnie dowiedziałem się, że w Oraclu (być może i w innych bazach danych) do polecenia INSERT dodać można klauzulę RETURNING. Możemy w ten sposób odczytać natychmiast wstawione wartości, włączając w to wykorzystane numery sekwencji bądź wartości domyślne kolumn. Poniższy przykład pokazuje oba warianty...create table test
(
  testno    number not null,
  timecreated timestamp default systimestamp,
  foo     varchar2 (50)
);

create sequence testno_seq;

declare
  vn_testno    test.testno%type;
  vd_timecreated  test.timecreated%type;
begin
  insert into test (testno, foo)
    values (testno_seq.nextval, 'FOO')
   returning testno, timecreated
     into vn_testno, vd_timecreated;
  dbms_output.put_line('testno : ' || to_char(vn_testno) || ', timecreated: ' || to_char(vd_timecreated, 'DD-MON-YYYY HH24:MI:SSxFF'));
end;  

drop table test;
drop sequence testno_seq;...na wyjściu wygląda to tak:

 

Oracle INSERT INTO... mała rzecz a cieszy

wtorek, 17 lipca 2012
Raspberry Pi

Po wielu miesiącach oczekiwania dotarł do mnie mój Raspberry Pi :)

 

Poniżej kilka zdjęć z pierwszego uruchomienia, jak zrobię z jego wykorzystaniem coś bardziej konstruktywnego na pewno się podzielę.Dla niezorientowanych:

 

 

Raspberry Pi – platforma komputerowa stworzona przez Raspberry Pi Foundation. Premiera urządzenia miała miejsce 29 lutego 2012 roku.


Urządzenie oparte jest na układzie Broadcom BCM2835 SoC, który składa się z procesora ARM1176JZF-S 700 MHz, VideoCore IV GPU i 256 megabajtów (MB) pamięci RAM. Urządzenie nie posiada wbudowanego dysku twardego, a w zamian posiada złącze dla kart SD w celu załadowania systemu operacyjnego i przechowywania danych. Raspberry Pi posiada również złącze USB do podłączenia dowolnych zewnętrznych urządzeń przechowujących dane.

Źródło: wikipedia.pl (http://pl.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi)


 

Rozmiar:

 

Raspberry Pi - rozmiar

 

 

Moje polowe stanowisko pracy:

 

Raspberry Pi - moje polowe stanowisko pracy

 

Raspberry Pi - moje polowe stanowisko pracy

 

 

To naprawdę działa:

 

Raspberry Pi - to naprawdę działa

 

 

Po więcej szczegółów, już w języku angielskim, zapraszam na główna stronę projektu: http://www.raspberrypi.org

13:03, m0rt1m3r
Link Komentarze (2) »
wtorek, 10 lipca 2012
Programowanie na iPhone - rysowanie na ekranie
Ostatnio, popularne stały się aplikacje umożliwiające użytkownikom rysowanie po ekranie iPhone-ów, iPod-ów, iPad-ów. Nie jest to skomplikowane. Jeśli chciałbyś wiedzieć jak to zrobić/zaimplementować samodzielnie w swojej aplikacji zapraszam do zapoznania się z przedstawionym przykładem.
poniedziałek, 02 lipca 2012
Aplikacja iPhone - FlipMe! (kody promocyjne)

Aplikacja iPhone - FlipMe! (kody promocyjne) 

Uczysz się języka obcego? Chcesz zapamiętywać nowe słówka szybciej? Jeśli tak to zachęcam do zapoznania się z aplikacja FlipMe!

 

Aplikacja pozwala na tworzenie własnych kart ze słowami i przypisywanie ich do własnych kategorii. Wszystkie kartki/słówka mogą być przygotowane przy użyciu popularnych aplikacji takich jak Microsoft Excel™ bądź Numbers™, a następnie w prosty sposób importowane do programu. Możesz także łatwo wymieniać się kartkami/słówkami ze znajomymi wysyłając je sobie emailem.

 

Do rozdania mam 5 kodów promocyjnych umożliwiających bezpłatne pobranie programu z AppStore. Aby otrzymać kody wyślijcie mi email na adres: notatkiprogramisty[@]gmail.com.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie aplikacji . Klikniecie tutaj, lub w powyższy baner aby przejść do AppStore, gdzie możecie pobrac aplikacje.

Tagi
PowerBuilder Tetris
D - TetrisProgramowanie iOS

C# ToolBox

SQL / TSQL / PLSQL ToolBox

Linux / Unix ToolBox

Zaprzyjaznione Strony

Sprite Bandits

Cake Time