RSS
piątek, 23 grudnia 2011
Wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku! / Merry Christmas and a Happy New Year!


 

.:. .:. .:. POLISH .:. .:. .:.

Wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku!Wszystkim czytelnikom życzymy wesołych zdrowych i spokojnych Świąt oraz udanego Nowego Roku 2012.

 .:. .:. .:. ENGLISH .:. .:. .:.

 Merry Christmas and a Happy New Year!


Dear Readers,This blog is still young, but hopefully you’ve found our posts interesting and useful. We have more exciting stuff planned for 2012.We wish you the Happiest of Holidays and a great New Year!

 Wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku! / Merry Christmas and a Happy New Year! [English]

środa, 21 grudnia 2011
Importing CSV data file into an iOS app via email attachment - Part 2 [English]
In my previous post I've explained in details how to implement data import into an iOS app via email attachment. There is one small thing... ok, two small things I still want to mention. Click ...CZYTAJ DALEJ... below to read on.
sobota, 17 grudnia 2011
Automatyczne śledzenie zmian struktury bazy danych
Jeśli chcesz poznać prosty mechanizm automatycznego śledzenia zmian struktury bazy danych oparty o triggery, który może być przydatny do przykładowo synchronizowania dwóch instancji bazy danych Oracle to zapraszam do przeczytania poniższego wpisu.
wtorek, 13 grudnia 2011
Importing CSV data file into an iOS app via email attachment - part 1 [English]
Data export/import capabilities are very important in most of utility apps. Below I’d like to demonstrate how to implement a data import from a CSV (Comma Separated Values) file via email attachment. In this tutorial we will create a small application that imports data from a CSV file into an array of objects and displays them using a table view. Click ...CZYTAJ DALEJ... below to read on.
piątek, 09 grudnia 2011
Blokowanie automatycznego uruchamiania się aplikacji iPhoto

Na Mac-u, jedną z bardzo irytujących rzeczy jest to, iż natychmiast po podłączeniu do niego iPoda/Pada/Phona uruchamia on automatycznie aplikację iPhoto. Nie dotyczy to jedynie podłączanych urządzeń Apple, Mac zachowa się tak samo w przypadku podłączenia do niego np.: aparatu fotograficznego. Zablokować to można w następujący sposób (opis dotyczy iPhoto w wersji 8.1.2 działającej na MacOS Snow Leopard 10.6.8).1.    Otwórz aplikację iPhoto.


2.    Z menu iPhoto wybierz „Preferences” (zrzut ekranu poniżej)

 
Ustawienia iPhoto

 


3.    Na zakładce „General” zmień ustawienie „Connecting camera opens” na „No application”.

 

Ustawienia iPhoto

 

I już :)

 Tagi: MAC MacOS
12:50, m0rt1m3r
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 grudnia 2011
Blokowanie przesuwania (scroll) UITableView

Czasem możemy być zmuszeni do zablokowania skrolowania w UITableView. Ja musiałem to zrobić po dodaniu obiektu UIDatePicker do UITableView. W zasadzie wszystko działało poprawnie z nowym iOS5, gdy jednak zacząłem testować aplikacje na iOS3.1.3 okazało się, że zmiana daty możliwa jest jedynie, gdy „przytrzymamy” UITableView jednym palcem i zaczniemy manipulować datą innym (nie jest to tez łatwe). Jeśli tego nie zrobimy chcąc zmienić datę, przesuwać będziemy cały widok tabeli. Pokazują to dwa poniższe obrazki, ten po lewej pokazuje przesunięty w górę cały UITableView, ten po prawej, prawidłowe działanie (zmieniona data w UIDatePicker).

 

Przesuniety UITableView                    UIDatePicker dziala jak trzeba

 

Aby problem rozwiązać, w momencie pokazywania Piskera blokuje skrolowanie tabeli:

 

self.tableView.scrollEnabled = NO;

 

a włączam je z powrotem w momencie ukrywania Piskera:

 

self.tableView.scrollEnabled = YES;Opisany wyżej problem z UIDatePicker i UITableView występuje również w iOS 4.3.1. UIDatePicker działa tak jakbyśmy się tego spodziewali w iOS 5, tu jednak również możliwe jest przesuniecie całego UITableView, jeśli to właśnie za niego, a nie za picker „złapie się” palcem.


niedziela, 04 grudnia 2011
Standardowe formaty dat

 

Nie jestem zwolennikiem przechowywania dat jako teksu, gdyż prowadzi to do rożnych, często trudnych do wykrycia problemów. Postanowiłem więc zacząć listę standardowych formatów daty, rozumianych zawsze poprawnie przez narzędzie/bazę danych w monecie rzutowania na typ danych DATE.Lista na razie jest krotka, ma jedynie 3 pozycje, ale jak tylko znajdę cos nowego to do niej dodam.

 Narzędzie
Baza Danych
Standardowy /
domyślny format
daty w postaci tekstu
Przykład Używany z Uwagi
PowerBuilder yyyy-mm-dd 2011-10-15 DATE() Jeśli tekst jest w innej postaci PowerBuilder do rzutowania wykorzystuje ustawienia systemowe Windows. W przypadku, gdy konwersja typu nie powiedzie sie zwracana jest data 1900-01-01.
Oracle dd-Mmm-yy 15-Oct-11 TO_DATE()  
Microsoft SQL Server YYYYMMDD 20111015 CONVERT, CAST  

 

 

Jeśli pracujecie z innymi językami programowania, bazami danych i/lub innymi narzędziami, które maja swój własny ustalony standardowy format daty, który zawsze przynosi odpowiednie rezultaty podczas konwersji/rzutowania na typ danych DATE dajcie znać. Dodam je do mojej listy.

 

Tagi
PowerBuilder Tetris
D - TetrisProgramowanie iOS

C# ToolBox

SQL / TSQL / PLSQL ToolBox

Linux / Unix ToolBox

Zaprzyjaznione Strony

Sprite Bandits

Cake Time