RSS
poniedziałek, 30 stycznia 2012
Lokalizacja aplikacji iOS / iPone – jak korzystać z genstrings
Przyjaciel poprosił mnie niedawno o pomoc w lokalizacji jego aplikacji iOS. Ponieważ jego program nie był zbyt duży zgodziłem się w zasadzie bez zastanowienia. Wątpliwości zaczęły nachodzić mnie w momencie gdy zobaczyłem kod. Projekt nie korzystał zupełnie z makr NSLocalizedString* więc pierwszą rzeczą, którą musiałem zrobić był przegląd całego projektu i podmiana zapisanych stringów na ich lokalizowalne odpowiedniki wykorzystujące wspomniane wyżej makro. Później dowiedziałem się, że aplikacja ta była jego pierwszą aplikacją na telefon iPhone i jak zaczynał pisanie, nie wiedział zupełnie co zrobić aby jego kod był przygotowany do dodania kolejnych wersji językowych.... Następnym razem nie popełni już tego błędu :)
poniedziałek, 23 stycznia 2012
Na jaką wersją systemu iOS (iPod, iPad, iPhone) tworzysz aplikacje?

 

Jeśli jesteś programistą, projektantem lub jesteś w jakikolwiek inny sposób związany z tworzenie oprogramowania na platformę iOS (iPod, iPad, iPhone) daj nam znać jaką/jakie wersje systemu iOS wspierasz w swoich projektach:

 

- 3.x +

- 4.x +

- czy może jedynie iOS 5.x?Zagłosować możesz klikając tutaj.

Link przeniesie Cię na zaprzyjaźnioną stronę bloga poświęconemu programowanie na platformie iOS.

 

piątek, 20 stycznia 2012
Wykorzystywanie UIWebView z wyświetlaczem Retina
Klasa UIWebView jest jedną z bardziej przydanych i uniwersalnych klas dziedziczących po UIView. Z reguły wykorzystywana jest do wyświetlania stron web (plików html), ale sprawnie radzi też sobie z innymi rodzajami plików... wracając jednak do plikow html, opisane przykłady pokazują w jaki sposób przygotować te pliki, aby wyglądały oszałamiająco na wyświetlaczach wysokiej rozdzielczości - Retina.
czwartek, 12 stycznia 2012
Wysyłanie maili z aplikacji iPhone
Wysyłanie maili z aplikacji iPhone nie jest w zasadzie trudne. Dodatkowo, po wprowadzeniu w wersji iOS 3 frameworku Message UI, możliwe jest wysyłanie wiadomości email bez konieczności opuszczania naszej aplikacji. Nie będę wchodził zbytnio w szczegóły ponieważ w internecie znaleźć można sporo informacji jak dokładnie wysyłać wiadomości z wykorzystaniem biblioteki Message UI. Dostępna jest też stosunkowo dobra dokumentacja Apple jak i przykładowa aplikacja MailComposer. To, co chciałem pokazać to klasę InAppEmail upraszczającą wszystko jeszcze bardziej. Teraz wysłanie maila sprowadza się do paru kliknięć i dwóch linijek kody (w najprostszym wypadku :).
Tagi
PowerBuilder Tetris
D - TetrisProgramowanie iOS

C# ToolBox

SQL / TSQL / PLSQL ToolBox

Linux / Unix ToolBox

Zaprzyjaznione Strony

Sprite Bandits

Cake Time