Blog > Komentarze do wpisu
Programowanie iPhone - Base SDK a Deployment Target

 

Tworząc oprogramowanie na platformę Apple bazuje wcześniej, czy później spotkasz się z pojęciem programowaniu opartego o SDK (ang. SDK-based development). Bazuje ono na pojęciach Base SDK  oraz Deployment Target.

 

Base SDK – z reguły jest to najnowsza dostępna wersja systemu iOS / Mac OS i sygnalizuje, że nasza aplikacja może wykorzystać w pełni możliwości określonej tu wersji systemu.

Deployment Target – najstarsza wspierana przez nasz program wersja systemu iOS / Mac OS, na której nasz program może być zainstalowany i uruchomiony.

 

Przykładowo jeśli jako Base SDK wybierzemy iOS 6 a jako deployment target iOS 5, program nasz będzie mógł być zainstalowany na urządzeniach działających pod kontrola systemu iOS 5 i nowszych. Możemy jednak wykorzystać możliwości oferowane przez iOS 6, musimy być jednak ostrożni podczas wykorzystywania specyficzne możliwości iOS 6 i pamiętać o użytkownikach, którzy będą korzystali z naszego programu na starszych urządzeniach, z zainstalowanym systemem iOS 5.

 

Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć w dokumentacji Apple – SDK Compatibility Guide.środa, 22 stycznia 2014, m0rt1m3r

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecane wpisy

PowerBuilder Tetris
D - TetrisProgramowanie iOS

C# ToolBox

SQL / TSQL / PLSQL ToolBox

Linux / Unix ToolBox

Zaprzyjaznione Strony

Sprite Bandits

Cake Time