Blog > Komentarze do wpisu
Na długie jesienno-zimowe wieczory... tylko Tetris.
Ktoś kiedyś powiedział, że PowerBuilder to nienadający sie już do niczego dziadek. To oczywiście nieprawda. Nie wchodząc w szczegóły dotyczące najnowszej wersji produktu Sybase/SAP (zainteresowanych odsyłam na strony producenta) poniżej prezentuję grę - Tetris napisaną właśnie w PowerBuilderze. Pierwowzorem dla niej była wersja DOS, w którą zagrywałem się jak byłem mały, jeszcze na PC. Podobnie wygląda, i podobne ma opcje. Chyba nawet kolorystyka klocków jest taka sama - to było już tak dawno... żółta L-ka jest naprawdę irytujaca – jak kiedys ;)! POLECAM!!!

 

 

>>> ZACZYNAMY <<<

 

If you’re looking for English version of this blog post please go here.

Jeśli szukasz angielskiego tłumaczenia tego postu, kliknij tutaj.

 

Ktoś kiedyś powiedział, że PowerBuilder to nienadający sie już do niczego dziadek. To oczywiście nieprawda.

 

Nie wchodząc w szczegóły dotyczące najnowszej wersji produktu Sybase/SAP (zainteresowanych odsyłam tu: Sybase PowerBuilder) poniżej można pobrać grę - Tetris napisaną właśnie w PowerBuilderze.

 

Pierwowzorem dla niej była wersja DOS, w którą zagrywałem się jak byłem mały, jeszcze na PC. Podobnie wygląda, i podobne ma opcje. Chyba nawet kolorystyka klocków jest taka sama - to było już tak dawno... żółta L-ka jest naprawdę irytujaca – jak kiedys ;)!


Opcje

 

D-Tetris - Gra

 

Archiwum poniższe zawiera wszystkie pliki, niezbędne do poprawnego działania. Program korzysta z niestandardowego fontu - R_ibmsl.fon który jest również załączony (jeśli program po uruchomieniu nie wygląda za ładnie - pewne napisy są nieczytelne - proszę o zainstalowanie załączonego fontu).Uwaga BUG!


Odkurzając ten program znalazłem bug, którego na razie nie będę poprawiał (program powstał 4 lata temu w PowerBuilderze 9). Zmiana ustawień powoduje wykasowanie wyników High Score (oj wiem, może to irytować). Proszę więc ustawić nasze preferencje najpierw, a później walczyć o najlepszy wynik

Moj najlepszy to (liczy sie tak naprawdę liczba linii ;): 209!


Record

 

Bug 2 - jeśli zamkniesz program w czasie gry (gdy spadają klocki), zobaczysz brzydki runtime error, nad którym również nie miałem kiedy popracować.Mimo tych błędów, gra jest naprawdę grywalna, niewiele osób podejrzewa, że PowerBuilder jest zdolny do tego.

 

Gra kompatybilna jest z (testowana była na) Windows XP i Windows 7.

 

Gra nie zawiera żadnych trojanów, wirusów czy innych swinstw. Jeśli chcecie podzielić się nią z koleżanką/kolega wyślijcie mu link do strony bloga .

 

Pobierz: D-Tetris.zip (3.41 MB)

 

Polecam!


wtorek, 25 października 2011, m0rt1m3r

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecane wpisy

PowerBuilder Tetris
D - TetrisProgramowanie iOS

C# ToolBox

SQL / TSQL / PLSQL ToolBox

Linux / Unix ToolBox

Zaprzyjaznione Strony

Sprite Bandits

Cake Time